Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się

Programy, kursy i praktyki

Kursy językowe

Aktualnie brak oferowanych kursów.

Praktyki

Studenci polscy: Oprócz praktyk obowiązkowych na ANS w Pile, studenci mają możliwość odbycia praktyki dodatkowej (powiązanej z kierunkiem studiów) w ramach Programu Erasmus+. Takie praktyki student może odbyć w dowolnym kraju UE.

W zależności od kraju destynacji, na taki wyjazd przyznawane jest miesięczne stypendium w wysokości od 400 do 700 EUR. Czas trwania takich praktyk to min. 2 miesiące.

W swojej ofercie Program Erasmus+ ma również praktyki absolwenckie kierowane do studentów, którzy zakończyli studia na PUSS w Pile. Czas trwania praktyk do min. 3 miesiące.

Studenci zagraniczni: Studenci przyjeżdżający do Piły mogą odbyć praktyki w ramach Programu Erasmus+ na ANS w Pile. W zależności od kierunku studiów, zostaną oni przydzieleni do odpowiedniej jednostki administracyjnej oraz zostanie im przydzielony opiekun praktyk. W ramach możliwości, studentom kierunków Ochrony Zdrowia, ANS w Pile pomaga w organizacji praktyk zawodowych w szpitalach lub klinikach.

Programy międzynarodowe

Erasmus+ to program umożliwiający uczestnictwo w wymianach międzynarodowych, finansowanych przez Unię Europejską. Studenci uczelni wyższych mogą zarówno studiować za granicą jak i odbyć praktyki w innym kraju. W trakcie studiów licencjackich i magisterskich można skorzystać z programu dwukrotnie. Podczas jednego cyklu studiów wymiana może trwać od 2 do 12 miesięcy.

Zainteresowany, spośród miejsc, które oferuje rodzima uczelnia, sam wybiera kraj oraz uczelnię, na którą chce wyjechać. Warunkiem jest wcześniej podpisana umowa pomiędzy uczelnią w kraju, a uczelnią zagraniczną, na dany kierunek studiów.

Studenci wyjeżdżający na praktyki zawodowe, mogą wyjechać do dowolnego kraju UE.

Mobilność studentów nadzorowana jest przez Narodową Agencję programu Erasmus+, którą w Polsce jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). W programie bierze udział aż 28 państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Turcja i Macedonia Północna.

Korzyści płynące z udziału w programie można wyliczać bardzo długo. Począwszy od możliwości kształcenia się w środowisku międzynarodowym, poprzez doświadczenia innych kultur czy stylu życia, a skończywszy na rozwoju osobistym.

Erasmus+ to wspaniała przygoda, pozwalająca m.in. zdobyć wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach, poszerzyć horyzonty oraz otworzyć umysł, posiąść bądź poprawić umiejętności językowe, zwiększyć swoje szanse na rynku pracy oraz przede wszystkim, przeżyć niesamowitą przygodę życia.