Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
Kierunki studiów > Studia I stopnia > Ekonomia > Ekonomia studia licencjackie

Ekonomia studia licencjackie (EEK-SL)

pierwszego stopnia (licencjackie)
stacjonarne, 3-letnie (6 semestrów)
Język: polski

EKONOMIA – studia stacjonarne I˚ licencjackie

OPIS KIERUNKU STUDIÓW

Studia na kierunku ekonomia  to kompendium wiedzy z zakresu: praw ekonomii i umiejętności stosowania ich w praktyce zawodowej, prawa cywilnego, prawa administracyjnego, prawa pracy, szeroko rozumianego prawa gospodarczego, rachunkowości, sprawozdawczości finansowej i umiejętności sporządzania analiz finansowych oraz ich wykorzystania w praktyce, możliwości stosowania szeroko rozumianej wiedzy ekonomicznej w pracy samorządowej, oraz umiejętności posługiwania się nowoczesną techniką komputerową.

W programie studiów duży nacisk położono na zajęcia o charakterze praktycznym (m.in. ćwiczenia, laboratoria, projekty), zaplanowano wykorzystywanie szerokiego zakresu oprogramowania komputerowego, szczególnie podczas zajęć na poszczególnych specjalnościach (np. STATA, Optima).

Istotne jest, iż na kierunku ekonomia zajęcia prowadzone są przede wszystkim przez nauczycieli-praktyków, jak również, przez przedstawicieli lokalnego otoczenia biznesu.

Studenci kierunku ekonomia uczestniczą w praktykach zawodowych w wymiarze 960 godzin w całym toku studiów. Studenci mogą podjąć kształcenie w ramach studiów dualnych realizowanych wspólnie z firmą Signify Poland sp. z o.o. od 3 semestru studiów pierwszego stopnia. Od 2019 roku studenci kierunku ekonomia mogą, w ramach umowy partnerskiej z Centrum Informacji Księgowej, przystąpić do egzaminu C.I.K. i uzyskać Certyfikat Księgowy C.I.K.

Rekrutacja na I rok studiów prowadzona jest na kierunek, specjalności wybierane są po pierwszym semestrze. Specjalność jest uruchamiana w przypadku zainteresowania co najmniej 15 studentów.

Po uzyskaniu tytułu licencjata absolwenci mogą kontynuować naukę na studiach II stopnia.

SPECJALNOŚCI W RAMACH KIERUNKU

Rachunkowość i doradztwo podatkowe

Studia zaznajamiają także z problematyką analizy ekonomicznej i finansowej przedsiębiorstw, jednostek administracji państwowej i samorządowej we współczesnej gospodarce rynkowej, funkcjonującej w obrębie struktur krajowych i europejskich. 

Zakres przedmiotowy studiów daje możliwość uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej na poziomie umożliwiającym późniejsze wykonywanie zawodu doradcy podatkowego (po zdaniu egzaminu państwowego w tym zakresie). Doradca podatkowy to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy.

Po uzyskaniu licencji państwowej doradca podatkowy może wykonywać wolny zawód w samodzielny sposób reprezentując swoich klientów przed sądami powszechnymi.   

Absolwent interdyscyplinarnych studiów z zakresu rachunkowości i doradztwa podatkowego to ekonomista o wykształceniu na podłożu z zakresu rachunkowości, prowadzenia ksiąg podatkowych oraz analizy finansowej (podatkowej) i prawa administracyjnego. Interdyscyplinarny, bo posiadający także wiedzę i umiejętności z prawa cywilnego, handlowego i administracyjnego oraz analizy finansowej (podatkowej).

Celem studiów jest przygotowanie specjalistów z zakresu rachunkowości finansowej, zarządczej i budżetowej jednostek krajowych, jak i zagranicznych, analizy ekonomicznej i finansowej oraz doradztwa podatkowego i finansowego osób fizycznych i prawnych.

Absolwent jest przygotowany do kontynuowana kształcenia na studiach magisterskich.

Ekonomia menedżerska

Ekonomia menedżerska to specjalność, która obejmuje praktyczną wiedzę z zakresu ekonomii i finansów oraz zarządzania przedsiębiorstwem, w tym planowania jego działalności w warunkach ryzyka strategicznego i operacyjnego, podejmowania decyzji, co do kierunków i rozmiarów działalności. Student specjalności dowie się w jaki sposób zarządzać kapitałem ludzkim i jak prowadzić działalność w myśl zasady zrównoważonego rozwoju, zrozumie koncepcję ekologiczną firmy. Pozna kluczowe aspekty psychologii w biznesie wraz z technikami jej wykorzystania. Zostanie zaznajomiony z zasadami polityki rachunkowości, którymi winny posługiwać się małe i średnie przedsiębiorstwa, wykorzystując przy tym znajomość prawa gospodarczego, podatkowego i finansowego.

Student ma szansę na zdobycie umiejętności w zakresie komunikacji z rynkiem, nowoczesnych technik marketingowych, badań i analizy rynku. Posługuje się wiedzą prawniczą niezbędną do założenia i efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej. Zna pojęcie ryzyka gospodarczego i wie jak nim zarządzać.

Absolwent posiada znajomość co najmniej jednego języka obcego, swobodnie posługuje się terminologią w zakresie ekonomii, finansów, prawa gospodarczego i informatycznej obsługi działalności gospodarczej. Istotne jest, iż w planie studiów dominują zajęcia o charakterze praktycznym, co pozwala zdobyć wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne na współczesnym rynku pracy.

Absolwenci specjalności mogą z powodzeniem objąć stanowiska menedżerów, kierowników w przedsiębiorstwach czy instytucjach rządowych, regionalnych i pozarządowych, wspinając się na sam szczyt drabiny hierarchii pozycji zawodowej. Z powodzeniem mogą prowadzić własną działalność gospodarczą.

Absolwent jest przygotowany do kontynuowana kształcenia na studiach magisterskich.

SYLWETKA ABSOLWENTA

Absolwenci kierunku są przygotowani do podjęcia pracy na stanowiskach menadżerów, kierowników działów analitycznych, agencjach badań rynków, bankach, firmach ubezpieczeniowych, biurach maklerskich, urzędach publicznych, jednostkach samorządowych, a także w roli asystentów kierownictwa oraz analityków biznesu. Mogą być także zatrudnieni w charakterze księgowych w biurach rachunkowych, przedsiębiorstwach oraz w charakterze konsultantów w zespołach i firmach doradczych, zajmujących się wdrażaniem i  eksploatacją informatycznych systemów zarządzania w organizacjach gospodarczych. Po uzyskaniu tytułu licencjata absolwenci mogą kontynuować naukę na studiach II-go stopnia.

Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy licencjata (dyplom ukończenia studiów I stopnia).

MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW

Biuro Obsługi Kierunku - bud. B, II piętro, p. 211

tel. 67 352 26 11

WYMAGANE DOKUMENTY DO PODJĘCIA STUDIÓW

Od kandydatów na I rok studiów wymagane są następujące dokumenty w języku polskim lub przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego:

  1. podanie o przyjęcie na I rok studiów na ustalonym formularzu,
  2. kopia świadectwa dojrzałości poświadczona przez uczelnię lub notariusza,
  3. kopia świadectwa ukończenia szkoły średniej/ponadgimnazjalnej poświadczona przez uczelnię,
  4. aktualna fotografia zgodna z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych oraz zamieszczenie zdjęcia w formie elektronicznej w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów,
  5. dowód opłaty rekrutacyjnej – 85,00 zł - osobno dla każdego wybranego kierunku,
  6. w przypadku kandydatów kończących zagraniczne szkoły średnie/ponadgimnazjalne (późniejszy termin wydawania świadectw) kandydat może złożyć stosowne zaświadczenie dot. świadectwa dojrzałości. W przypadku przyjęcia na studia, student zobowiązany jest w terminie 14 dni od otrzymania decyzji lub najpóźniej do 15 września dostarczyć oryginał świadectwa dojrzałości pod rygorem skreślenia z listy przyjętych na studia,
  7. oryginał dokumentu potwierdzającego udział w finale olimpiady przedmiotowej, konkursie,
  8. w przypadku złożenia świadectw i dyplomów zagranicznych oraz innych dokumentów z informacjami o przebiegu kształcenia należy dodatkowo złożyć ich tłumaczenie na język polski przez osoby wskazane w § 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 marca 2015 roku w sprawie postępowania w celu uznania świadectwa lub innego dokumentu albo potwierdzenia wykształcenia lub uprawnień do kontynuacji nauki uzyskanych w zagranicznym systemie oświaty (Dz. U. z 2015 poz. 447 z późn.zm.).

Przyznawane kwalifikacje:

Licencjat

Dalsze studia:

studia II stopnia, studia podyplomowe.

Uprawnienia zawodowe:

nie dotyczy

Efekty kształcenia

Uwaga, istnieje więcej niż jedna wersja tego pola. Kliknij poniżej i wybierz wersję, którą chcesz wyświetlić:

Efekty uczenia się zostały zatwierdzone uchwałą nr XVII/60/22 Senatu Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile z dnia 19 maja 2022 roku w sprawie uchwalenia programu studiów I stopnia na kierunku Ekonomia o profilu praktycznym.

EFEKTY UCZENIA SIĘ DLA KIERUNKU EKONOMIA Z ZAKRESU WIEDZY:
K1P_W01 zna podstawową terminologię używaną w ekonomii, rozumie jej źródła oraz zastosowania w obrębie nauk społecznych,
K1P_W02 ma podstawową wiedzę o rodzajach struktur, instytucji i podmiotach rynkowych wskazując na ich elementy, więzi oraz relacje w perspektywie mikro-, mezo- i makroekonomicznej,
K1P_W03 zna rolę czynnika ludzkiego w procesie tworzenia, realizacji zadań i zmian w organizacjach,
K1P_W04 ma wiedzę o metodach i narzędziach, w tym technikach pozyskiwania danych w skali mikro- i makroekonomicznej,
K1P_W05 ma wiedzę o uwarunkowaniach, normach i regułach organizujących wybrane struktury i instytucje ekonomiczne, więzi między nimi i prawidłowości,
K1P_W06 ma wiedzę na temat zarządzania zmianami w organizacjach i konsekwencjach tych zmian,
K1P_W07 zna idee i poglądy głównych przedstawicieli wybranych historycznych szkół ekonomicznych oraz ich krytyczną ocenę,
K1P_W08 zna historyczną ewolucję podstawowych struktur gospodarczych,
K1P_W09 ma wiedzę na temat etycznych i prawnych podstaw funkcjonowania procesów gospodarczych oraz ochrony własności intelektualnej,
K1P_W10 zna podstawy funkcjonowania, rozwoju i tworzenia przedsiębiorstw oraz zarządzania procesami w nich zachodzącymi,
K1P_W11 ma podstawową wiedzę z zakresu innych nauk w tym społecznych (socjologii, zarządzania, prawa) i ich relacji do ekonomii,
K1P_W12 zna najważniejsze współczesne nurty ekonomiczne, ich podstawowe twierdzenia oraz sposoby analizy rzeczywistych zjawisk ekonomicznych przez ich pryzmat,
K1P_W13 zna podstawowe mechanizmy finansowania przedsiębiorstw oraz zasady gospodarowania i obrotu aktywami finansowymi,
K1P_W14 posiada wiedzę umożliwiającą ocenę zjawisk ekonomicznych w perspektywie regionalnej, krajowej i międzynarodowej,
K1P_W15 zna podstawowe narzędzia ilościowe wykorzystywane w badaniach ekonomicznych oraz do rozwiązywania problemów decyzyjnych, strategicznych i operacyjnych,
K1P_W45 ma podstawową wiedze niezbędną do rozumienia zachowań w zakresie wychowania do kultury fizycznej.

EFEKTY UCZENIA SIĘ DLA KIERUNKU EKONOMIA, SPECJALNOŚCI RACHUNKOWOŚĆ I DORADZTWO PODATKOWE Z ZAKRESU WIEDZY:
K1P_W29 zna zasady tworzenia, funkcjonowania, rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw z uwzględnieniem uwarunkowań ekonomicznych, historycznych, kulturowych, geograficznych, środowiskowych i prawnych,
K1P_W30 ma wiedzę o metodach i narzędziach pozwalających opisywać i oceniać racjonalność ekonomiczną MSP,
K1P_W39 potrafi definiować podstawowe pojęcia ekonomiczne, a w szczególności dotyczące finansów, podatków, rachunkowości, prawa cywilnego i gospodarczego i in.,
K1P_W40 ma wiedzę w zakresie metod i narzędzi, w tym technik pozyskiwania danych odpowiednich dla specjalności rachunkowej, min. dotyczących podatków, sprawozdawczości finansowej i budżetowej, szeroko pojętej rachunkowości i finansów i in.,
K1P_W41 potrafi objaśniać rzeczywistość społeczno-ekonomiczną wykorzystując narzędzia komputerowe, m.in. w zakresie szeroko pojętych finansów i rachunkowości i in.,
K1P_W42 posiada podstawową wiedzę mikro- i makroekonomiczną i potrafi ją wykorzystać w celu wyjaśniania praktycznych zmian w globalnej gospodarce rynkowej, w szczególności w sferze rachunkowości, finansów, prawa gospodarczego i cywilnego i audytu,
K1P_W43 ma wiedzę na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w dziedzinie finansów, rachunkowości, skarbowości,
K1P_W44 potrafi zidentyfikować miejsce człowieka w strukturach społecznych, ekonomicznych, politycznych zarówno w warunkach krajowych, jak i ponadnarodowych, w szczególności w finansów prywatnych i publicznych.

EFEKTY UCZENIA SIĘ DLA KIERUNKU EKONOMIA Z ZAKRESU UMIEJĘTNOŚCI:
K1P_U01 potrafi obserwować prawidłowo interpretować zjawiska ekonomiczne w skali mikro-, mezo- i makroekonomii również w warunkach gospodarki otwartej,
K1P_U02 potrafi na podstawie zdobytej wiedzy teoretycznej dokonać szczegółowego opisu, analizy i oceny procesów gospodarczych w przedsiębiorstwie, regionie, państwie,
K1P_U03 potrafi badać i wyjaśnić rolę struktur ekonomicznych i społecznych we współczesnym państwie, Europie i świecie,
K1P_U04 umie określić rolę państwa, jego instytucji i polityki w życiu społeczeństwa; potrafi także wyjaśniać kompetencje instytucji społecznopolitycznych na szczeblu państwowym i ponadpaństwowym,
K1P_U05 potrafi prognozować praktyczne skutki konkretnych procesów i zjawisk ekonomicznych z wykorzystaniem standardowych metod i narzędzi analizy ekonomicznej i statystycznej,
K1P_U06 umie w adekwatnym dla siebie zakresie uczestniczyć w życiu gospodarczym,
K1P_U07 prawidłowo posługuje się systemami normatywnymi (prawnymi, zawodowymi) w celu rozwiązania konkretnego problemu w sferze gospodarczej,
K1P_U08 potrafi wykorzystać podstawowe metody i techniki badawcze do ustnego i pisemnego opisu i analizy zjawisk ekonomicznych, także przy użyciu sprzętu i oprogramowania informatycznego,
K1P_U09 posiada umiejętność analizy ekonomicznej w zakresie doboru narzędzi, rozwiązywania konkretnych problemów i propozycji odpowiednich rozstrzygnięć w tym zakresie,
K1P_U10 dostrzega relacje między ekonomią a zjawiskami i procesami historycznymi, politycznymi i społecznymi w różnym zasięgu i poziomie oraz z umiejętnością ich usytuowania na mapie gospodarczej świata,
K1P_U11 posiada umiejętność formułowania praktycznych wniosków użytecznych dla decydentów oraz prezentowania własnych pomysłów i wątpliwości w oparciu o argumentację odwołującą się do wybranych teorii oraz poglądów znanych ekonomistów polskich i zagranicznych,
K1P_U12 potrafi dostrzec i ocenić społeczne oczekiwania dotyczące ewolucji roli instytucji gospodarczych,
K1P_U13 umie analizować i oceniać proces zarządzania i podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie oraz dostrzegać ich konsekwencje,
K1P_U14 potrafi wskazać różnice między podstawowymi nurtami w myśli ekonomicznej i dostrzec ich obecność w praktyce,
K1P_U15 potrafi posługiwać się językiem obcym na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego w obszarze ekonomii,
K1P_U16 posiada umiejętność efektywnego wykorzystania wiedzy, procedur i środków do wykonywania zadań zawodowych w organizacji lub instytucji gospodarczej,
K1P_U17 identyfikuje naruszenia cudzych dóbr intelektualnych i interpretuje przepisy prawne w tym zakresie,
K1P_U18 posiada umiejętność sporządzania pisemnych i wygłaszania ustnych sprawozdań z prac badawczych w oparciu o zasady metodologii, w tym wiedzę o metodach i technikach badań naukowych, poszukiwania i krytycznej oceny źródeł i literatury,
K1P_U47 potrafi samodzielnie wykonać proste i złożone ćwiczenia fizyczne oraz wybrać środki i metody niezbędne do zachowania zdrowia i sprawności fizycznej.

EFEKTY UCZENIA SIĘ DLA KIERUNKU EKONOMIA, SPECJALNOŚCI RACHUNKOWOŚĆ I DORADZTWO PODATKOWE Z ZAKRESU UMIEJĘTNOŚCI:
K1P_U32 analizuje w sposób krytyczny, formułuje i rozwiązuje proste problemy związane z funkcjonowaniem MSP,
K1P_U33 kreuje i rozwiązuje problemy związane z prawem w sektorze MSP; interpretuje wybrane przepisy prawne, potrafi tworzyć prostą dokumentację urzędową,
K1P_U42 potrafi interpretować zjawiska ekonomiczne, w szczególności w odniesieniu do sfery finansowej (rachunkowość, skarbowość, audyt, podatki itp.) oraz diagnozować problemy w tym zakresie z wykorzystaniem komputera,
K1P_U43 potrafi wykorzystać wiedzę teoretyczną do rozwiązywania praktycznych problemów w sferze finansów przedsiębiorstw i publicznych w tym rachunkowości i skarbowości,
K1P_U44 posiada umiejętność prognozowania praktycznych skutków określonych procesów, zjawisk i działań w sferze finansowej, w tym w odniesieniu do działalności kredytowej,
K1P_U45 potrafi przygotowywać prace pisemne w zakresie finansów, rachunkowości, podatków, sprawozdawczości, audytu i z uwzględnieniem podstaw teoretycznych i aspektów praktycznych,
K1P_U46 potrafi przygotować ustne wystąpienie w zakresie finansów, rachunkowości, podatków, sprawozdawczości, audytu i z uwzględnieniem podstaw teoretycznych i aspektów praktycznych.

EFEKTY UCZENIA SIĘ DLA KIERUNKU EKONOMIA Z ZAKRESU KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH:
K1P_K01 ma świadomość poziomu swojej wiedzy, dokonuje samooceny własnych kompetencji, nabytą wiedzę i umiejętności potrafi uzupełniać i doskonalić, rozumie potrzebę ciągłego dokształcania się zawodowego i rozwoju osobistego,
K1P_K02 ma świadomość zalet i ograniczeń wykorzystywanych metod badawczych, jest krytyczny w stosunku do poznanych metod badawczych zdolny do poszukiwania alternatywnych, optymalnych rozwiązań analizowanych problemów, dba o precyzję gromadzonych danych i rzetelnie prowadzi analizę,
K1P_K03 ma świadomość złożoności procesów zachodzących we współczesnej gospodarce globalnej, jest zdolny do samodzielnej oceny zjawisk społeczno-gospodarczych (także w perspektywie historycznej), formułowania własnych wniosków na ich temat, prowadzenia merytorycznej dyskusji, prezentacji swoich poglądów i obrony przyjętej argumentacji,
K1P_K04 jest przygotowany do pracy w podmiotach gospodarczych sfery prywatnej i publicznej, w tym MSP, instytucjach finansowych, podatkowych,
K1P_K05 postępuje zgodnie z zasadami etyki zawodowej, z poszanowaniem praw autorskich, prawidłowo identyfikuje i rozstrzyga moralne dylematy związane z wykonywaniem zawodu, ma przekonanie o znaczeniu zachowania się w sposób profesjonalny, jest wrażliwy na potrzeby społeczne i ekonomiczne,
K1P_K06 odpowiedzialnie przygotowuje się do swojej pracy, odpowiednio określa priorytety służące realizacji określonych zadań, jest otwarty na szanse komercyjnego wykorzystania swojej wiedzy,
K1P_K20 jest zdolny do doskonalenia działalności na rzecz rozwoju regionu z uwzględnieniem świadomości potrzeby stałego rozwoju warsztatu prac,
K1P_K35 ma świadomość korzyści płynących z dobrego stanu zdrowia i sprawności fizycznej w swoim środowisku i innych grupach społecznych.

EFEKTY UCZENIA SIĘ DLA KIERUNKU EKONOMIA, SPECJALNOŚCI RACHUNKOWOŚĆ I DORADZTWO PODATKOWE Z ZAKRESU KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH:
K1P_K16 umie uczestniczyć w przygotowaniu wielowymiarowych projektów z wykorzystaniem narzędzi ekonomicznych, ekonometrycznych i informatycznych,
K1P_K21 jest samodzielny w zakresie podejmowania decyzji zarządczych w sektorze MSP, rozwiązuje dylematy i problemy związane z wykonywanym zawodem,
K1P_K28 rozumie potrzebę uczenia się przez całe życie, m.in. w obszarach finansów, rachunkowości i skarbowości,
K1P_K29 potrafi współdziałać i pracować w grupie, np. w przygotowaniu projektów Unii Europejskiej z wykorzystaniem wiedzy z zakresu finansów i rachunkowości,
K1P_K30 potrafi odpowiednio określać priorytety służące realizacji określonego przez siebie lub innych zadania w zakresie rachunkowości i skarbowości,
K1P_K31 prawidłowo identyfikuje i rozstrzyga dylematy związane z wykonywaniem zawodu w zakresie rachunkowości i skarbowości,
K1P_K32 umie uczestniczyć w przygotowaniu wielowymiarowych projektów (w zakresie samorządowym i unijnym) z wykorzystaniem narzędzi ekonomicznych, finansowych itp.,
K1P_K33 potrafi uzupełnić i doskonalić nabytą wiedzę i umiejętności w zakresie wykorzystania metod dotyczących księgowości, finansów, audytu itp.,
K1P_K34 potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy, głównie w sferze finansowej.

Plan studiów:

Oznaczenia wykorzystane w siatkach:
wyk - Wykład
egz - Egzamin
lab - Laboratorium
lek - Lektorat
p - Praktyka
pro - Projekty
sem - Seminarium
semd - Seminarium dyplomowe
wf - Zajęcia fizyczne
ćw - Ćwiczenia
x - Ocena końcowa
z - ZAL
zo - Zaliczenie na ocenę
1 semestr, Ekonomia, studia stacjonarne, pierwszego stopniaECTSwykegzlablekpprosemsemdwfćwzal
Geografia gospodarcza230x
Język angielski I23030zo
Nauka o państwie230x
Negocjacje i mediacje21515x
Podstawy socjologii330x
Wychowanie fizyczne03030z
Matematyka I61530x
Mikroekonomia I61530x
Prawo330x
Technologia informacyjna43030x
Wstępne szkolenie z zakresu BHP04z
Przysposobienie biblioteczne02z
Razem:30201603030105
2 semestr, Ekonomia, Zarządzanie w biznesie, studia stacjonarne, pierwszego stopniaECTSwykegzlablekpprosemsemdwfćwzal
Historia gospodarcza230x
Język angielski II230zo
Matematyka II41530x
Mikroekonomia II41530x
Rachunkowość I31530x
Zarządzanie11515z
Marketing i badania rynku11614x
Praktyka zawodowa I10240x
Prawo w biznesie21530x
Psychologia w biznesie130x
Razem:301053024016179
2 semestr, Ekonomia, Rachunkowość i doradztwo podatkowe, studia stacjonarne, pierwszego stopniaECTSwykegzlablekpprosemsemdwfćwzal
Historia gospodarcza230x
Język angielski II230zo
Wychowanie fizyczne II030z
Matematyka II41530x
Mikroekonomia II41530x
Rachunkowość I31530x
Zarządzanie11515z
Marketing i badania rynku11614x
Nowoczesne techniki komunikacji130x
Podatek dochodowy od osób fizycznych230x
Praktyka zawodowa I10240x
Razem:30903024016209
3 semestr, Ekonomia, Zarządzanie w biznesie, studia stacjonarne, pierwszego stopniaECTSwykegzlablekpprosemsemdwfćwzal
Finanse publiczne i rynki finansowe230x
Język angielski III230zo
Makroekonomia I31530x
Rachunkowość II31530x
Statystyka opisowa330 lub 1530 lub 45x
Podstawy zrównoważonego rozwoju11614x
Praktyka zawodowa II10240x
Prawo pracy130x
Zarządzanie operacyjne21416x
Zarządzanie zasobami ludzkimi31614x
Razem:30603024046134
3 semestr, Ekonomia, Rachunkowość i doradztwo podatkowe, studia stacjonarne, pierwszego stopniaECTSwykegzlablekpprosemsemdwfćwzal
Finanse publiczne i rynki finansowe230x
Język angielski III230zo
Makroekonomia I31530x
Rachunkowość II31530x
Statystyka opisowa330 lub 1530 lub 45x
Praktyka zawodowa II10240x
Prawo cywilne230x
Prawo gospodarcze230x
Zasady wykonywania zawodu doradcy podatkowego330x
Razem:309030240120
4 semestr, Ekonomia, Zarządzanie w biznesie, studia stacjonarne, pierwszego stopniaECTSwykegzlablekpprosemsemdwfćwzal
Ekonometria21530 lub 45x
Finanse i bankowość21515x
Makroekonomia II31530x
Język angielski IV3030zo
Polityka gospodarcza130x
Marketing cyfrowy i media społecznościowe11614x
Praktyka zawodowa III11240x
Prawo podatkowe130x
Rachunkowość MSP33015x
Seminarium dyplomowe I23030x
Zarządzanie marką osobistą130x
Razem:307530240463030134
4 semestr, Ekonomia, Rachunkowość i doradztwo podatkowe, studia stacjonarne, pierwszego stopniaECTSwykegzlablekpprosemsemdwfćwzal
Ekonometria21530 lub 45x
Finanse i bankowość21515x
Makroekonomia II31530x
Język angielski IV3030zo
Polityka gospodarcza130x
Finanse przedsiębiorstw43015x
Podatek dochodowy od osób prawnych11614x
Praktyka zawodowa III11240x
Seminarium dyplomowe I230x
VAT i inne podatki pośrednie130x
Razem:3075302404630104
5 semestr, Ekonomia, Zarządzanie w biznesie, studia stacjonarne, pierwszego stopniaECTSwykegzlablekpprosemsemdwfćwzal
Ekonomia integracji europejskiej130x
Polityka społeczna130x
Finanse przedsiębiorstw53015x
Praktyka zawodowa IV11240x
Rynki kapitałowe i giełda papierów wartościowych31515x
Seminarium dyplomowe II330x
Ubezpieczenia i ryzyko gospodarcze31530x
Zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwie31614x
Razem:3060240763074
5 semestr, Ekonomia, Rachunkowość i doradztwo podatkowe, studia stacjonarne, pierwszego stopniaECTSwykegzlablekpprosemsemdwfćwzal
Ekonomia integracji europejskiej130x
Polityka społeczna130x
Analiza finansowa przedsiębiorstwa21614x
Finansowanie projektów z funduszy UE21614x
Praktyka zawodowa IV11240x
Rachunkowość budżetowa43015x
Rachunkowość podatkowa43015x
Seminarium dyplomowe II330x
Symulacje komputerowe w rachunkowości230x
Razem:306030240923058
6 semestr, Ekonomia, Zarządzanie w biznesie, studia stacjonarne, pierwszego stopniaECTSwykegzlablekpprosemsemdwfćwzal
Analiza ekonomiczna31530x
Gospodarka regionalna330x
Metody wyceny projektów gospodarczych31515x
Międzynarodowe stosunki gospodarcze43030x
Nowoczesne techniki komunikacji330x
Rachunkowość zarządcza MSP51530x
Seminarium dyplomowe III530x
Zarządzanie projektami330x
Razem:29105303030105
6 semestr, Ekonomia, Rachunkowość i doradztwo podatkowe, studia stacjonarne, pierwszego stopniaECTSwykegzlablekpprosemsemdwfćwzal
Analiza ekonomiczna31530x
Gospodarka regionalna330x
Metody wyceny projektów gospodarczych31515x
Międzynarodowe stosunki gospodarcze43030x
Audyt wewnętrzny330x
Postępowanie sądowo-administracyjne w sprawach podatkowych430x
Seminarium dyplomowe III530x
Sprawozdawczość finansowa430x
Razem:29903030135

Kwalifikacja:

Ze szczegółowymi kryteriami kwalifikacji można zapoznać się na stronie: https://irk.ans.pila.pl/