Bezpieczeństwo i higiena pracy, ergonomia BBU-SL>BTOEH
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
K_W19 + 1 + Student wymienia podstawowe definicje i w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zasad ergonomii na wybranych stanowiskach pracy,K_W19 + 2 + Student wymienia i potrafi zastosować odpowiednie przepisy prawne w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zasad ergonomii na wybranych stanowiskach pracy,K_U15 + 3 + Student objaśnia i wykorzystuje odpowiednie przepisy prawne w przestrzeganiu zasad i metod w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zasad ergonomii na wybranych stanowiskach pracy,K_W19 + 4 + Student zna, rozumie i stosuje odpowiednie formularze w zakresie przestrzegania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zasad ergonomii na wybranych stanowiskach pracy,K_U15 + 5 + Student pogłębia wiedzę i umiejętności związane z korzystaniem i stosowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zasad ergonomii na wybranych stanowiskach pracy w zakresie zarządzania środowiskiem i ekologii,K_K04 + 5 + Student pogłębia wiedzę i umiejętności związane z korzystaniem i stosowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zasad ergonomii na wybranych stanowiskach pracy w zakresie zarządzania środowiskiem i ekologii
Kryteria oceniania
wykład Test, PEU: 1,2,3,4,5 podst oc: Test obejmujące do 30 pytań. Podstawa oceny jest pozytywne zaliczenie kolokwium w formie testu. kryt_zal: oceny: 91 - 100 % Bardzo dobry 81 - 90 % Dobry plus 71 - 80 % Dobry 61 - 70 % Dostateczny plus 51 - 60 % Dostateczny
Literatura
1) Z. WIECZOREK: Bezpieczeństwo pracy - roboty budowlane i rozbiórkowe. Wydawnictwo Głównego Inspektoratu Pracy, Warszawa 2003 r. 2) J. JABŁOŃSKI: Ergonomia produktu. Ergonomiczne zasady projektowania produktu. Wydawnictwo Politechniki Poznańskiej, Wydanie I, Poznań 2006r. 3) Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 4.- Kodeks Pracy. Dział X- Bezpieczeństwo i higiena pracy. 4) Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.- Prawo budowlane. 5) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych. 6) W. ZAWIESKI: Ocena ryzyka zawodowego. Wydawnictwo Centralny Instytut Ochrony Pracy ( CIOP ), Warszawa 1999.1) CZASOPISMO - Promotor BHP. Wydawnictwo Elamed. Katowice. 2) CZASOPISMO – Atest ochrona pracy. Miesięcznik dla profesjonalistów. Wydawnictwo Sigma, Kraków.
Więcej informacji
Więcej informacji o poziomie przedmiotu, roku studiów (i/lub semestrze) w którym się odbywa, o rodzaju i liczbie godzin zajęć - szukaj w planach studiów odpowiednich programów. Ten przedmiot jest związany z programami:
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: